Alüminyum Doğrama

Binalarınızın kapı pencere ve cephe kapama gibi kısımlarında kullanılan malzemlerden dayanıklılık, maliyet ve görsellik açısından en uygun olanı Alüminyum Doğrama Sistemleridir.

Alüminyum yapısı gereği paslanma ve çürüme yapmaz uygulanacak profil çeşidine göre ısıya dayanıklılık göstrerek yapılarınızı uzun süre dış etkenlerden etkilenmemesini sağlar.

Sistem ve ısı yalıtım profil olarak birden fazla seçenek imkanı sunan Alüminyum Doğrama Profil Sistemleri uygulama alanı ve kullanıcı isteğine göre genel olarak; menteşeli kapama ve sürme kapama sistemi halinde iki gruba ayrılır.

Firmamız olan EMS Cam Balkon & Alüminyum profesyonel ekibi ve modern üretim sahasında siz kullanıcılarına en dayanıklı ve güvenli üretim avantajı sağlamaktadır…

Alüminyum Doğrama Sistemleri

Alüminyum kapı ve pencere sistemleri, alüminyumun her iklim koşuluna karşı dayanıklı bir yapı malzemesi olması sebebiyle tercih edilmektedir. PVC sistemlere göre başlangıçta daha pahalı gibi görünen alüminyum doğrama sistemleri, rutubet almayan, paslanmayan, çekmeyen ve güneş altında çatlamayan, uzun vadede dayanıklı, sağlıklı ve çevreci bir yapı malzemesidir. Demir, çelik kadar sağlam, bu metallerin üçte biri ağırlığındadır. Elektrostatik boyalarla istenilen renkte üretilebilmekte ve dekoratif bir görünüm kazanmaktadır.

Alüminyum Kapı Pencere Sistemlerinin Özellikleri

  • Alüminyum kapı pencereler uzun ömürlüdür.
  • Alüminyum doğramalar rutubete karşı dirençlidir, oksitlenme yapmaz.
  • Alüminyum doğramalar kanserojen madde içermez.
  • Alüminyum kapı pencereler hafif,esnek ve sağlamdır.
  • Isı ve ses yalıtım değerleri daha başarılıdır.
  • Alüminyum doğramalar 0 geri dönüşümlüdür,çevrecidir.
  • Alüminyum Doğrama Isı Yalıtımlı ve Yalıtımsız olarak iki sistem halinde uygulaması yapılmaktadır,

Yalıtımlı Alüminyum Doğrama

İç ve dış alüminyum profillerin,ısı yalıtımı sağlamak amacıyla yalıtkan bir profille birbirine bağlanmasıyla oluşturulan doğrama sistemidir. Isı yalıtımlı pencere ve kapı sistemi enerji tasarrufunun istenildiği her türlü yapılarda uygulanabilmektedir. dışarıdaki ve içerideki ısı dengesi arasında geçiş olmadığı için camlarda terleme ve buharlaşmayı önler.

Yalıtımsız Alüminyum Doğrama

Isı yalıtımsız kapı ve alüminyum pencere sistemleri izolasyona ihtiyaç duyulmayan yapılarda genellikle vitrin ve ofis ortamında tercih edilir.