Kayseri Plise Perde

Kayseri Cam Balkon

Plise Perde

Perdecilik sektörünün teknolojik gelişmelere paralel olarak sürekli bir ilerleme göstermesinin sonucunda tüm mekanlarda kullanılabilecek yeni nesil perde sistemleri geliştirerek müşterilerimizin konforunu sağlamayı hedefliyoruz. Klasik perde kumaşlarından farklı olarak güneş ışınlarını filtrelemek, mekanlarda ısı dengesini sağlamak gibi işlevleri olan teknik kumaşlardan yapılan modern perde modellerinin kullanımı giderek daha yaygın hale geliyor. İple kontrol edilenlerinin yanında motorlu alternatifleri de olan plise perde modelleri özellikle modern tarzda dekore edilmiş mekanlara çok iyi uyum sağlıyor.

 

Özellikleri

Plise perde sistemlerinin katlanır cam balkonlar, geometrik pencereler PVC pencere ve kapılar için çözüm odaklı olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Aynı zaman da sürekli olarak ulaşılması zor noktalar için de başarılı çözümler geliştirmiştir. Yarı geçirgen yapısı sayesinde aydınlık ortamlar yaratır.  

Katlanır cam balkon sistemlerinde, PVC pencere ve kapılarda, Winter Garden(Kış Bahçesi) Sistemlerde, yat, tekne, tavan perdeleri, çatı perdesi, eğimli ve geometrik pencereler vs. uygulamalarda kullanılmaktadır. Motorlu ve kumandalı sistemlerinde çok rahatlıkla uygulandığı modeller arasındadır.  

Yıkanabilen, silinebilen özelliği ile plise perde sistemleri kolay kullanım sağlar. Aynı zaman da alev almama özelliği ile de sağlıklı ortamlar yaratır.

 

Plise Perde Nedir ?

Katlanır cam balkon sistemleri ve PVC Kapı, pencereler için sıklıkla tercih edilen, ipli mekanizmasıyla aşağı-yukarı yönlü hareket imkanı sağlayan, mekanda gün ışığının yumuşak bir şekilde dağılımını sağlayan bir perde türüdür. Özellikle çatı katları, gemiler, kış bahçeleri, katlanır cam balkon sistemleri gibi mekanların çok köşeli, eğimli, bazen ulaşılması zor olan pencereleri için kullanılmaya uygundur. Görünümü dekoratif, kullanımı pratiktir. Belli bir boyuta kadar tek parça olarak uygulanabildiği gibi ayrı cam kanatlara uygun ebattaki parçalar halinde monte edilerek uygulanabilmektedir.

Modern bir dizaynı olan bu fonksiyonel perde türü tasarım ilkelerinin bir avantajı olarak mekanlarda enerji sarfiyatının azaltılmasına yardımcı olur. Güçlü ve kullanışlı bir perde türüdür. Katlanmış hali çok az yer kapladığı için görüntü kirliliğine yol açmaz. 3 metre uzunluğundaki bir tepe penceresine uygulanması durumunda, toplandığında kapladığı yer 10 cm civarındadır. Farklı renk seçenekleri mevcuttur. Esnek yapısı sayesinde dar bölgelerde, asimetrik formlu, üçgen veya dairesel pencerelerde, tavanlarda kullanılabilir. Pencere kanatlarıyla tavan arasındaki mesafenin az olması durumunda da uygulanabilir. Mekanları sıcak günlerde fazla ısınmaktan korur, istenilen ölçüde mahremiyet sağlar.

Tavan camları veya cam balkon için perdeye ihtiyacınız varsa plise perde sizin için en iyi seçim olacaktır.